Příběhy

5.12.2023

Simonova máma: Cesta lásky a oběti

Jmenuji se Simon Chowdhury. Studuji v Bangladéši na internátní škole KMMS, aktuálně jedenáctý ročník. Specializuji se na umění a příští rok zakončím středoškolské vzdělání státní zkouškou HSC. Cesta mého života je plná obětí a výzev, ale navzdory překážkám chci studium dokončit, aby na mě mohla být máma hrdá. 

Číst celý článek
1.6.2023

Pinky: léčit nebo vydělávat? 

28 letá Pinky je stále usměvavá a nepřehlédnutelná zdravotní sestra s bakalářským diplomem. Pracuje na dětském oddělení jedné polostátní nemocnice v bangladéšském hlavním městě Dháce. Cesta k tomuto zaměstnání nebyla jednoduchá, rozhodující roli sehrála maminka a dárce programu BanglaKids.

Číst celý článek
10.5.2023

Julius: Time management budoucího podnikatele

Dvaadvacetiletý Julius Murmu má smělé plány. Chce se stát produktovým manažerem a majitelem textilní továrny. V Bangladéši by chtěl založit textilku, a tak pomoci lidem z jeho regionu k vyšší životní úrovni. Sám pochází ze 4 sourozenců a chudých poměrů. Dnes studuje druhým rokem vyšší odbornou školu textilní. A jak to všechno začalo?

Číst celý článek
28.3.2023

Ranika: Vzdělání pro všechny

Zdravotní sestra Ranika Sangma pochází z velmi chudých poměrů z vesnice  blízko města Sylhet v severovýchodním koutu Bangladéše. Ve vesnici je jen jedna škola, poskytující dětem základní vzdělání do 5. třídy. Dál se už dostane málokdo. V blízkosti totiž nejsou žádné další školy , kde by děti mohly pokračovat ve studiu. 

Číst celý článek
14.10.2020

Co řekne babička, to platí!

Lúcia a Jónatas pochází z Portugalska a mají toulavé boty. Žili již ve Francii, Španělsku, Anglii, Itálii, České republice, Libanonu a nyní směřují na souostroví Svatý Tomáš a Princ. A bylo to právě v Čechách, kde se dozvěděli o BanglaKids, začali podporovat dívku jménem Hushana a ještě před pandemií COVID-19 se s ní v Bangladéši setkali. Jónatas je učitelem angličtiny, Lúcia je analytičkou médií.

Číst celý článek
BanglaKids je rozvojový program humanitární organizace ADRA v Bangladéši.
Od roku 1999 poskytl vzdělání 7 700 bangladéšským dětem
a otevřel jim tak cestu k lepší budoucnosti.

Copyright © 2024 ADRA Web vytvořila B Media Solutions s.r.o.