Příběhy

1.6.2023

Pinky: léčit nebo vydělávat? 

28 letá Pinky je stále usměvavá a nepřehlédnutelná zdravotní sestra s bakalářským diplomem. Pracuje na dětském oddělení jedné polostátní nemocnice v bangladéšském hlavním městě Dháce. Cesta k tomuto zaměstnání nebyla jednoduchá, rozhodující roli sehrála maminka a dárce programu BanglaKids.

Číst celý článek
10.5.2023

Julius: Time management budoucího podnikatele

Dvaadvacetiletý Julius Murmu má smělé plány. Chce se stát produktovým manažerem a majitelem textilní továrny. V Bangladéši by chtěl založit textilku, a tak pomoci lidem z jeho regionu k vyšší životní úrovni. Sám pochází ze 4 sourozenců a chudých poměrů. Dnes studuje druhým rokem vyšší odbornou školu textilní. A jak to všechno začalo?

Číst celý článek
28.3.2023

Ranika: Vzdělání pro všechny

Zdravotní sestra Ranika Sangma pochází z velmi chudých poměrů z vesnice  blízko města Sylhet v severovýchodním koutu Bangladéše. Ve vesnici je jen jedna škola, poskytující dětem základní vzdělání do 5. třídy. Dál se už dostane málokdo. V blízkosti totiž nejsou žádné další školy , kde by děti mohly pokračovat ve studiu. 

Číst celý článek
14.10.2020

Co řekne babička, to platí!

Lúcia a Jónatas pochází z Portugalska a mají toulavé boty. Žili již ve Francii, Španělsku, Anglii, Itálii, České republice, Libanonu a nyní směřují na souostroví Svatý Tomáš a Princ. A bylo to právě v Čechách, kde se dozvěděli o BanglaKids, začali podporovat dívku jménem Hushana a ještě před pandemií COVID-19 se s ní v Bangladéši setkali. Jónatas je učitelem angličtiny, Lúcia je analytičkou médií.

Číst celý článek
15.9.2020

Tisha: zpívající zubařka, kterou chtěli zaživa pohřbít

Tisha je usměvavá, energická, nesmírně talentovaná 16letá dívka. Má skvělou angličtinu a nádherně zpívá. Původně se chtěla provdat za Kanaďana, nyní je favoritem Bangladéšan. Díky dárcům organizace BanglaHope míří z internátní školy SAMS na studia do Indie, chce se stát zubařkou. Její zpočátku až hororový příběh má šťastné pokračování.

Číst celý článek
BanglaKids je rozvojový program humanitární organizace ADRA v Bangladéši.
Od roku 1999 poskytl vzdělání 7 700 bangladéšským dětem
a otevřel jim tak cestu k lepší budoucnosti.

Copyright © 2023 ADRA Web vytvořila B Media Solutions s.r.o.