Novinky

2.6.2023

Rýže z vlastních polí

Na školních pozemcích internátní školy SAMS v severozápadním koutě Bangladéše mohli studenti v polovině května při sklizni rýže rozvíjet svou fyzickou zdatnost. Komplexní vzdělávací proces zahrnuje v Bangladéši kromě rozvoje duševních a sociálních dovedností také osvojování si praktických zemědělských dovedností. Zapojili se studenti, učitelé i zaměstnanci školy. A ani déšť je neodradil.

Číst celý článek
28.3.2023

Lujza: Empatie darem nebo prokletím?

Lujza Kučerová je novou koordinátorkou sesterského programu Čalantika. Vystudovala mezinárodní sociální a humanitární práci. Je ze Slovenska, zajímá se o psychologii a má specifický smysl pro humor. Pro její schopnosti ji někdy s nadsázkou říkáme Šamanka. V životě se řídí mottem: „Je lepší zapálit jednu malou svíčku než proklínat temnotu.“

Číst celý článek
13.3.2023

Martin Vrbický: cestující kameraman

Martin Vrbický, kameraman a producent, natočil krásný dokument z dobročinné Expedice Ganga 2022. O tom, jak se ke své práci dostal, čím jej Bangladéš zaujal, i jak se naučil usnout v kteroukoli denní či noční dobu se s námi rozdělil v nedávném rozhovoru.

Číst celý článek
17.2.2023

Děti dostaly teplé šály, dort i společnou energii

Mají v Bangladéši zimu? Ano mají! Sníh sice nepadá, ale teploty mohou klesat pod 10 °C. I proto dostaly děti k Vánocům teplé šály, které je v chladnějších dnech zahřejí. Ale to nebylo vše, co jste jim díky „Kasičce radosti“ dopřáli. Velkou radost jim udělala také distribuce (sladké) energie!

Číst celý článek
10.1.2023

BanglaKids v roce 2022: Změny a život!

Válka na Ukrajině, miliony uprchlíků, láska, solidarita, pomoc. Rostoucí ceny energií, inflace i dějinné úmrtí královny Alžběty II. nebo Pelého. Tak si mnozí budeme pamatovat rok 2022. V programu BanglaKids to byl rok změn. Měnil se náš tým, navýšili jsme příspěvky, zajistili kvalitní stravu dětem, charitativně sjeli Gangu. Ale to není všechno…

Číst celý článek
BanglaKids je rozvojový program humanitární organizace ADRA v Bangladéši.
Od roku 1999 poskytl vzdělání 7 700 bangladéšským dětem
a otevřel jim tak cestu k lepší budoucnosti.

Copyright © 2023 ADRA Web vytvořila B Media Solutions s.r.o.