Adopce bangladéšských dětí na dálku

Daruj vzdělání. Daruj budoucnost.

Daruj vzdělání a změň život dítěte

Které bude to vaše?

daruj vzdělání

Vzděláním proti bídě

Pro české děti je škola otrava, pro bangladéšské vytoužený ráj

podpoř dítě

Nová kniha: My, děti slumu

Optimistická sonda do hlubin bangladéšské duše

kup si knihu

podpoř dítě

Zapojte se do programu
adresné podpory vzdělávání dětí:

 • 550 Kč měsíční podpora
  na vesnické škole
 • 650 Kč měsíční podpora
  na internátní škole
 • 750 Kč měsíční podpora
  sirotka
  na škole

podpořte dítě

daruj budoucnost

Pomozte chudým dětem bez vzdělání,
dejte jim šanci na lepší život.
Zmírněte důsledky
chudoby a utrpení
jejich rodin.

darujte budoucnost

objev Bangladéš

Víte co je to rikša?
Co dělá zaklínač hadů?
Kolik je v Bangladéši vesnic?
Jak se řekne bengálsky „miluji tě“?
Objevujte divuplně krásný Bangladéš!

poznejte více

Novinky

2.6.2023

Rýže z vlastních polí

Na školních pozemcích internátní školy SAMS v severozápadním koutě Bangladéše mohli studenti v polovině května při sklizni rýže rozvíjet svou fyzickou zdatnost. Komplexní vzdělávací proces zahrnuje v Bangladéši kromě rozvoje duševních a sociálních dovedností také osvojování si praktických zemědělských dovedností. Zapojili se studenti, učitelé i zaměstnanci školy. A ani déšť je neodradil.

Číst celý článek
13.3.2023

Martin Vrbický: cestující kameraman

Martin Vrbický, kameraman a producent, natočil krásný dokument z dobročinné Expedice Ganga 2022. O tom, jak se ke své práci dostal, čím jej Bangladéš zaujal, i jak se naučil usnout v kteroukoli denní či noční dobu se s námi rozdělil v nedávném rozhovoru.

Číst celý článek
17.2.2023

Děti dostaly teplé šály, dort i společnou energii

Mají v Bangladéši zimu? Ano mají! Sníh sice nepadá, ale teploty mohou klesat pod 10 °C. I proto dostaly děti k Vánocům teplé šály, které je v chladnějších dnech zahřejí. Ale to nebylo vše, co jste jim díky „Kasičce radosti“ dopřáli. Velkou radost jim udělala také distribuce (sladké) energie!

Číst celý článek
10.1.2023

BanglaKids v roce 2022: Změny a život!

Válka na Ukrajině, miliony uprchlíků, láska, solidarita, pomoc. Rostoucí ceny energií, inflace i dějinné úmrtí královny Alžběty II. nebo Pelého. Tak si mnozí budeme pamatovat rok 2022. V programu BanglaKids to byl rok změn. Měnil se náš tým, navýšili jsme příspěvky, zajistili kvalitní stravu dětem, charitativně sjeli Gangu. Ale to není všechno…

Číst celý článek
1.1.2023

Představujeme novou koordinátorku BanglaKids

Kateřina Halászová, nová koordinátorka programu BanglaKids, je „dobrou vílou“ a maminkou dvou krásných dětí. Žila v Holandsku, má ráda výzvy, umí naslouchat, a miluje děti, kterým něco nejde. Od ledna střídá v programu dlouholetou koordinátorku Šárku Hejnákovou, která se bude věnovat českým dětem jako asistentka pedagoga. V interview představujeme Katku všem našim dárcům.

Číst celý článek

Další novinky

Příběhy

Pinky: léčit nebo vydělávat? 

28 letá Pinky je stále usměvavá a nepřehlédnutelná zdravotní sestra s bakalářským diplomem. Pracuje na dětském oddělení jedné polostátní nemocnice v bangladéšském hlavním městě Dháce. Cesta k tomuto zaměstnání nebyla jednoduchá, rozhodující roli sehrála maminka a dárce programu BanglaKids.

Číst celý článek

Julius: Time management budoucího podnikatele

Dvaadvacetiletý Julius Murmu má smělé plány. Chce se stát produktovým manažerem a majitelem textilní továrny. V Bangladéši by chtěl založit textilku, a tak pomoci lidem z jeho regionu k vyšší životní úrovni. Sám pochází ze 4 sourozenců a chudých poměrů. Dnes studuje druhým rokem vyšší odbornou školu textilní. A jak to všechno začalo?

Číst celý článek

Ranika: Vzdělání pro všechny

Zdravotní sestra Ranika Sangma pochází z velmi chudých poměrů z vesnice  blízko města Sylhet v severovýchodním koutu Bangladéše. Ve vesnici je jen jedna škola, poskytující dětem základní vzdělání do 5. třídy. Dál se už dostane málokdo. V blízkosti totiž nejsou žádné další školy , kde by děti mohly pokračovat ve studiu. 

Číst celý článek

Co řekne babička, to platí!

Lúcia a Jónatas pochází z Portugalska a mají toulavé boty. Žili již ve Francii, Španělsku, Anglii, Itálii, České republice, Libanonu a nyní směřují na souostroví Svatý Tomáš a Princ. A bylo to právě v Čechách, kde se dozvěděli o BanglaKids, začali podporovat dívku jménem Hushana a ještě před pandemií COVID-19 se s ní v Bangladéši setkali. Jónatas je učitelem angličtiny, Lúcia je analytičkou médií.

Číst celý článek

Tisha: zpívající zubařka, kterou chtěli zaživa pohřbít

Tisha je usměvavá, energická, nesmírně talentovaná 16letá dívka. Má skvělou angličtinu a nádherně zpívá. Původně se chtěla provdat za Kanaďana, nyní je favoritem Bangladéšan. Díky dárcům organizace BanglaHope míří z internátní školy SAMS na studia do Indie, chce se stát zubařkou. Její zpočátku až hororový příběh má šťastné pokračování.

Číst celý článek

Maminka Jamila: (Ne)zhroucený svět

„Mami, ty tančíš? Cožpak nemáš nic na práci?“ uculuje se synek Himu, nejmladší ze tří dětí Jamily. Nejde mu pod nos, že si tu maminka vesele poskakuje před starou televizí. V době, kdy jej nosila pod srdcem, jí ovšem do tance nebylo. Opustil ji manžel, zemřela jí matka a ona zůstala sama bez prostředků, těhotná a se 2 malými dětmi. Ze dne na den se jí zhroutil celý svět.

Číst celý článek

Další příběhy radosti

BanglaKids je rozvojový program humanitární organizace ADRA v Bangladéši.
Od roku 1999 poskytl vzdělání 7 700 bangladéšským dětem
a otevřel jim tak cestu k lepší budoucnosti.

Copyright © 2023 ADRA Web vytvořila B Media Solutions s.r.o.