Osobnosti galavečera

Barbora Černošková

​Barbora Černošková je moderátorkou sportovní redakce České televize. Pravidelně ji můžete vídat v pořadu Branky, body, vteřiny a při moderování nejrůznějších sportovních nebo charitativních akcí. Sama Barbora je bývalou sportovkyní a českou reprezentantkou v synchronizovaném plavání. Vystudovala Filozofickou fakultu Masarykovy univerzity.

Barbora se do pomoci druhým pravidelně zapojuje a snaží se sama změnit k lepšímu, co může. Adru podpořila již v roce 2012, kdy se s dcerou Elenou nechala vyfotit do kalendáře na podporu vzdělání znevýhodněných dětí v Bangladéši. Nyní má již 3 děti. Když jsme ji pozvali na říjnový Galavečer pro BanglaKids, neváhala si kvůli tomu ihned přeorganizovat svůj pracovní rozvrh. Barbora nás provede slavnostním večerem jako moderátorka.

Leona Machálková

Úspěšná zpěvačka s řadou známých hitů a rolí v muzikálech (např. Dracula, Les Misérables, Mamma Mia!) se zpěvu věnovala již při studiu českého jazyka a dějepisu na Filozofické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci.

Leona se aktivně zajímá o dění ve světě a vzdělání považuje za velmi důležité. Váží si toho, že žije v bezpečné a poměrně bohaté zemi. Uvědomuje si však, že je na světě spousta lidí, kteří to štěstí neměli. A proto se Leona často zapojuje do charitativních projektů. 

Podpořila výzvu své kamarádky, šperkařky Jitky Mlynarčík Kudláčkové, a přispěla na humanitární projekt Adry v krizí zmítané Venezuele. Zúčastní se říjnového Galavečera pro BanglaKids, kde bude předvádět tradiční bangladéšský oděv sárí. Z výtěžku módní přehlídky pořídíme oblečení bangladéšským dětem z chudých rodin.

Barbora Šporclová Kodetová

Barbora Šporclová Kodetová je česká herečka. Pochází z umělecké rodiny a sama absolvovala Pražskou konzervatoř. Byla členkou hereckého souboru činohry Národního divadla v Praze, hrála např. také v Činoherním klubu nebo Švandově divadle a má zkušenosti i s filmem.

S Adrou spolupracovala již v roce 2012 při focení kalendáře na podporu vzdělání bangladéšských dětí. Účast na Galavečeru pro BanglaKids vzala za svou a do benefiční módní přehlídky k 20. výročí projektu plánuje zapojit nejen sebe, ale i svou nejmladší dceru Sophii. Její manžel, houslista Pavel Šporcl, se také řadí mezi podporovatele Adry.

Jana Šrejma Kačírková

Jana Šrejma Kačírková je přední česká sopranistka. Vystudovala Pražskou konzervatoř a působí v Národním divadle Brno, kde vystupuje např. v operách La Traviata, Don Giovanni, Carmen. Je také stálým hostem Národního divadla v Praze a Jihočeského divadla v Českých Budějovicích. Získala řadu hudebních ocenění – je např. dvojnásobnou držitelkou Ceny Thálie, čtyř Jihočeských Thálií a Výroční ceny Opery Plus. Je zastupována  agenturou Šporcl Arts Agency houslisty Pavla Šporcla, který jí také  Adru představil.

Jana Šrejma Kačírková podpoří vzdělání bangladéšských dětí svou účastí na galavečeru a předvede sárí, tradiční bangladéšský oděv. Z celého výtěžku módní přehlídky pořídíme oblečení nejchudším bangladéšským dětem.  

Barbora Kroužková

Barbora Kroužková je moderátorka a novinářka. Vystudovala politologii a mezinárodní vztahy. Znát ji můžete z Českého rozhlasu nebo České televize, kde v současné době pracuje.

Barbora zná Adru velice dobře díky svému zaměstnání ve zpravodajství. Moderovala několik diskuzí na téma humanitární pomoc. V roce 2012 se účastnila focení kalendáře Roberta Vana, jehož výtěžek pomohl chudým dětem v Bangladéši. Spolupráce s touto výjimečnou ženou, která neváhala ani vteřinu zapojit se do projektu Adry, byla vždy moc milá a příjemná. Také Barbora Kroužková bude na říjnovém Galavečeru pro BanglaKids a pro módní přehlídku se oblékne do bangladéšského sárí.

Ivana Vaňková

Ivana Vaňková je herečka Městského divadla v Brně. Vystudovala košickou konzervatoř a muzikálové herectví na brněnské JAMU. Účinkuje v činoherních i muzikálových představeních. Zahrála si v seriálu Četnické humoresky a v roce 2018 získala cenu za nejlepší herecký výkon v dabingu (Mary Poppins).

Ivana se v roce 2012 zúčastnila charitativního focení kalendáře Roberta Vana na podporu vzdělání dětí v bangladéšských slumech. “Jsem moc ráda,  že jsem byla oslovená, abych podpořila Adru, protože si uvědomuju, že stále je a bude komu pomáhat, a zaplať pánbůh, že i já prostřednictvím vás můžu." Ivana se těší, že projekt nyní podpoří předváděním tradičních šatů – sárí. 

Jana Počtová

Jana Počtová je česká režisérka, dokumentaristka a scénáristka. Dlouhodobě spolupracuje s Českou televizí. Extensivně cestuje, zajímají jí mezilidské vztahy, osobnosti, kulturní, společenská a tabu témata.

Veřejnost zaujala filmy Eshq (2004), dokumentární portrét 4 afgánských žen, nebo Oči tygra (2011), příběh romského boxera Stanislava Tišera a jeho snahy pomoci dětem ulice od drog ke sportu prostřednictvím boxu. Velké uznání získaly její celovečerní dokumenty Generace Singles (2011) a Nerodič (2017), reflektující život svobodných lidí, rodičovství a partnerství dneška.

Spolupráci s Adrou navázala Jana v roce 2019 při přípravě dvou dokumentů o Dháce a Bangladéši. Tradiční bengálské sárí předvede během Galavečera ve prospěch chudých bangladéšských dětí.

Michaela Kroulíková

Michaela Kroulíková je absolventkou Univerzity Palackého v Olomouci v oboru Mezinárodní humanitární a sociální práce. Bangladéšským dětem pomáhala administrativně v programu BanglaKids již během svých studií.

V současné době koordinuje v Adře mladší sesterský projekt Čalantika, který poskytuje vzdělání, stravu a lékařskou péči dětem ze slumu v bangladéšském hlavním městě Dháce. Známým se stal díky videoklipu hiphopové skupiny PIO SQUAD a pomoci zajímavých osobností – Fotografa bez Talentu, koloběžkáře Marka Jelínka, novináře Tomáše Poláčka a travel blogerky Weef.

Míša aktivně sportuje, tančí a chodí po horách. Zajímá se o globální rozvojová témata, ekologii a životní minimalismus. Během Galavečera se oblékne do sárí, které zná ze svých cest po Bangladéši.

Šárka Hejnáková

Šárka Hejnáková, neoficiální miss sympatie humanitární organizace ADRA, je dlouholetou koordinátorkou programu BanglaKids. Za tu dobu jí pod rukama „prošly“ tisíce bangladéšských dětí z chudých rodin a komunikaci s ní ocenily stovky jejich „adoptivních“ rodičů. Šárka má výtvarné nadání a je maminkou malého Ondry.

Během slavnostního Galavečera se stane mostem mezi Bangladéšem a Českou republikou. Na pódium vystoupí jako první v tradičním bangladéšské oděvu, který byl zakoupen v hlavním městě Dháce právě pro tento účel. Zahájí tak hlavní bod programu – benefiční módní přehlídku sárí.

Barbora Passerová

Barbora Passerová je manželkou Radima Passera, českého podnikatele a developera. Jeho společnost Passerinvest Group vybudovala například rozsáhlý polyfunkční komplex BB Centrum v Praze 4 – Michli. 

Na světě není mnoho vlivných lidí, kteří by tak štědře využili svého postavení k pomoci druhým, jako Barbora a Radim. Jsou dlouhodobými přáteli a dárci Adry. Program BanglaKids podporují již od jeho počátku a pomohli již více než 1300 bangladéšským dětem získat vzdělání.

Barbora a Radim si uvědomují, že se lidé nerodí na stejné startovní čáře a nemají rovné šance. Proto se Barbora rozhodla zapojit do benefiční přehlídky sárí a přes svou skromnou povahu projekt veřejně podpoří.

BanglaKids je rozvojový program humanitární organizace ADRA v Bangladéši.
Od roku 1999 poskytl vzdělání 7 700 bangladéšským dětem
a otevřel jim tak cestu k lepší budoucnosti.

Copyright © 2024 ADRA Web vytvořila B Media Solutions s.r.o.