29.9.2021

Internátní školy se slavnostně otevřely studentům

Radostné, slavnostní, dojemné, nadějné. Tak takové bylo otevření internátních škol po tom, co bangladéšská vláda 12. září 2021 zrušila jejich téměř jeden a půlroční uzavírku. Covid-19 zamíchal osudy studentů, kteří se nyní vracejí ke studiu. Vytoužené se stalo skutečností, internátní školy přivítaly první studenty. Podívejte se, jaké to bylo.

Slavnostnímu otevření internátních škol předcházel pořádný úklid. V učebnách bylo potřeba utřít prach, umýt podlahy a okna. Na dvoře pořádně zamést a sebrat napadané listí. Prostě, dát vše po dlouhých měsících do pořádku.Učitelé s radostí přivítali studenty ve škole. Samozřejmě, za obezřetných opatření chránících zdraví studentů, učitelů i pracovníků škol. Měření teploty, dezinfekce a nošení roušek ve třídě patří k těm základním. Některé školy šly ještě dále, a návrat studentů organizují po skupinách, s povinnou karanténou.

Na internátní škole Monoshapara pomáhali se slavnostním otevřením členové skautského klubu Pathfinder v krásných barevných uniformách. Studenti dostali kytičky, menší děti také balónek.

K slavnostnímu přivítání patří slavnostní projev. Zástupce ředitele internátní školy Monoshapara v něm shrnul radost z návratu studentů a obnovení výuky slovy: „Milí studenti, jsme šťastní a radujeme se z toho, že vás dnes můžeme po roce a půl znovu přivítat ve škole. Pevně doufám, že se do studia pustíte s novou silou a zápalem. Za učitelský sbor vám mohu slíbit, že vám chceme předat to nejlepší, co známe, a budeme usilovat o plné obnovení výuky. Doufám, že také vy uděláte maximum.“

A co k tomu řekli samotní studenti? Ronald Rema, student 10. třídy, řekl: „Jsem nadšený a šťastný, že je naše škola opět otevřená. Tento rok skládáme státní zkoušky. Potřebuji se hodně učit a dobře se na ně připravit. Učitelé ve škole mi v tom hodně pomůžou. No, a taky mám velkou radost, že jsem na internátu opět se svými kamarády.“

Glady, také studentka 10. třídy, měla velkou radost ze setkání s kamarádkami. „Mám velkou radost, že rok a půl uplynul a jsem opět tady. Když jsem přijela na internát a setkala se svými kamarádkami, byl to můj nejšťastnější den v životě. Máme sice obavy z toho, co bude, ale to nám nebrání radovat se ze znovuotevření naší školy. Doufám, že se nám ve škole a studiu bude dařit.“

Za BanglaKids všem dětem držíme všechny naše palce! :)


Chci vědět víc o programu Chci podpořit BanglaKids

BanglaKids je rozvojový program humanitární organizace ADRA v Bangladéši.
Od roku 1999 poskytl vzdělání 7 200 bangladéšským dětem
a otevřel jim tak cestu k lepší budoucnosti.

Copyright © 2022 ADRA Web vytvořila B Media Solutions s.r.o.